Thursday, 02 February 2023 17:54

Prywatne przedszkole Bielsko Biała - przyjazne miejsce rodzicom i dzieciom

przedszkole figlarz przedszkole figlarz Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Radość, szczęście i uśmiech dzieci to najważniejsze kategorie według, których kierują się rodzice. Przedszkole Figlarz w Bielsku Białej to miejsce, stawiające te trzy obszary jako priorytet i każdy przedszkolak jest tak samo ważny. Dlaczego warto się nim zainteresować? Czy to odpowiednie miejsce dla dziecka? Na te i podobne pytania, odpowie poniższy artykuł.

 

  1. Dlaczego warto wybrać przedszkole w Bielsku Białej
  2. Najczęściej pojawiające się pytania

Dlaczego warto wybrać przedszkole w Bielsku Białej

Prywatne przedszkole Figlarz, to przede wszystkim wiele lat doświadczenia i ogromna liczba poznanych dzieci. Każdy dzień to spotkanie najmłodszych z zaangażowaną, wykształconą kadrą, która dba o bezpieczeństwo podczas zabawy, zaangażowanie w trakcie zajęć i szczęście, które zostanie jako wspomnienie z okresu dzieciństwa. Połączenie nauki i pasji poparte jest pasją, pozwalającą na danie Państwa pociechom, czegoś więcej niż podstawa programowa.

Dlaczego przedszkole powstało? Pomysł zrodził się z ważnej potrzeby, ponieważ nauczyciele będący jednocześnie rodzicami, marzyli o miejscu, w którym dziecko będzie rozwijać się w zabawie i nauce, mieć należytą opiekę i wyniesie z niego same korzyści. Do przedszkola zapraszani są rodzice z dziećmi, zwłaszcza, którzy podobnie jak kadra są otwarci na różne kultury i sposoby życia, akceptując przy tym odmienność. W placówce dzieci oprócz zabawy i programu uczą się także, że każdy jest na równym poziomie, wszystkim należy się szacunek i warto dzielić się radością.

Kadra stawia również na samodzielność. Dziecko to mały człowiek, który dojrzewając z zapasem wsparcia, wiarą w możliwości i dobrą atmosferą staje się odpowiedzialnym i szczęśliwym dorosłym. Przedszkole to pierwszy etap tej drogi, w której najmłodsi dotykają czegoś takiego jak wybór i spotkanie z innym człowiekiem. Widzenie świata oparte na szacunku i otwartości, pozwala dzieciom budować pewność siebie i swój punkt widzenia otaczającej rzeczywistości.

Najczęściej pojawiające się pytania

W jakich godzinach i dniach funkcjonuje przedszkole?

Dzieci mogą przebywać w przedszkolu 5 dni w tygodniu od poniedziałku do piątku (z wyjątkiem dni wolnych ustawowo), w godzinach 7.00-17.00 i jest czynne przez cały rok.

Jakie znaczenie ma to, że jest to przedszkole europejskie?

Oprócz dbania o przekazanie podstawy programowej, dzieci uczone są także wartości jak : tradycja, szacunek, akceptacja, tolerancja. Kadra podchodzi innowacyjnie do potrzeb najmłodszych. Bardzo mocno zaznacza się, że podczas nieobecności rodziców, dba się o to aby czas przedszkolny, zbudował w maluchu wspomnienie radości, wspólnoty, miłej zabawy i ciepłych, serdecznych nauczycieli.

Przedszkole europejskie ma w swoim zamiarze zwracać uwagę na to jak istotne oprócz edukacji i umiejętności, są wartości oraz potrzeby dziecka. Na stronie figlarz.eu można sprawdzić dokładne informacje odnośnie tego co przedszkole ma do zaoferowania.

Czy przedszkole zapewnia plac zabaw dla dzieci?

Przedszkole zapewnia nie tylko plac zabaw ale też bezpieczeństwo na przeznaczonym do tego ogródku. Dzieci podczas zabawy mogą poznawać świat przyrody, chociażby w postaci warzyw, owoców i drzew.

Czy dziecko może skorzystać z zajęć dodatkowych?

Na stronie figlarz.eu można przeczytać więcej na temat proponowanych możliwości rozwoju. Na ten moment to czym zdecydowanie wyróżnia się placówka, to posiadanie nauczycieli dbających o naukę języka angielskiego już od najmłodszych lat.